تلفن واحد فروش : ۰۲۱۶۶۱۷۲۰۹۶ | ۰۲۱۶۶۱۷۲۷۵۱ | تلفن مدیر فروش: ۰۹۱۲۴۷۵۲۱۶۴ | تلفن واحد پشتیبانی : ۰۲۱۷۷۶۱۵۳۵۵ | ۰۲۱۶۶۱۷۲۲۱۹ | چت مستقیم با کارشناس فروش: اطلاعات تلگرام۰۹۲۱۱۳۲۰۶۹۱اطلاعات تلگرامکانال تلگرام زرین


کنترل اعتباری مشتری در زمان صدور فاکتور
صدور فاکتور بر اساس جداول قیمت گذاری و تخفیفات و جوایز
امکان تعریف قیمت گذاری کالا براساس گروه مشتری یا کلیه مشتریان
تعریف جوایز کالایی و ریالی
محاسبه اتوماتیک پورسانت بازاریابان
تعیین اعتبار برای بازاریابان و مدیرفروشان

نرم افزار ردیابی gps


تعریف طرح پیگیری برای فروشندگان و مشتریان
امکان تعریف گروه بندی های مختلف مشتریان
تعیین محدودیت فاکتورهای باز ویزیتورها
اطلاع از آخرین وضعیت های بدهی ها ( فاکتور به فاکتور )
ایجاد تور ویزیت برای بازاریابان
صدور فاکتورهای برگشتی ویژه( برگشت پورسانت و جوایز به صورت اتوماتیک )

نرم افزار ردیابی gps

حسابداری پخش مویرگی

فروش مویرگی به نوعی از فروش گفته میشود که از طریق یک شبکه گسترده و جامع صورت می پذیرد . در واقع در این نوع فروش ، سطح فروش بسیار گسترده بوده و در سطح یک شهر ، استان و یا کشور و در بعضی حالات کشورهای همسایه صورت می پزیرد . این نوع فروش میتواند توسط دفتر مرکزی , نمایندگی های فروش ، شعب مستقل و یا شعب غیر مستقل صورت گیرد . در تمامی این موارد دفتر مرکزی بصورت مستقیم در فروش دخالت داشته و یا با دادن اختیارات به شعب و نمایندگی ها بصورت غیر مستقیم از طریق دریافت گزارش بصورت آنلاین یا آفلاین فروش شعب و نمایندگی های خود را کنترل می کند

حسابداری پخش مویرگی
گزارش پورسانت بازاریاب

گزارش پورسانت بازاریاب

برای محاسبه و فرمول پورسانت بازاریان شرکت های مویرگی چالشهای زیادی دارند ، با توجه به حساسیت این موضوع برای بازاریابان به عنوان حقوق پورسانتی و تاثیر گذاری این موضوع بر هزینه های متغییر شرکت پخش مویرگی ما ابزاری انعطاف پذیر جهت محاسبه ی دقیق این موضوع و گزارش با شفافیت بالا برای ویزیتورها و سرپرست های فروش را تولید کرده است . ما معتقدیم که هر شرکتی با توجه به سبد محصولی و تمرکز فروش خود روی گروه های کالا باید توانایی تغییر پورسات ها را در فصلهای مختلف سال داشته باشد . پس به دوشکل ریالی و کارتنی اقدام به پورسانت گذاری کالا ، گروه کالایی و برندهای سبد محصولی نموده است .
رویکرد ویژه فرآیند مرجوع کالا

رویکرد ویژه فرآیند مرجوع کالا

ما در نرم افزار با استفاده از روند ویژه برای فاکتورهای برگشتی علاوه بر کنترل تخفیفات و جوایز ارائه شده به مشتری ، تمامی صورت حسابهای مربوط به فروش خالص بازاریاب محاسبه می کنیم و با آسان کردن و انتخاب کردن اقلام و قیمت های درون فاکتور سرعت و دقت برگشت از توزیع و فاکتورهای مرجوعی را بالا می گیریم. ( ما در سیستم از دو نوع رویکرد مرجوعی استفاده می کنیم .یک رویکرد مرجوعی مرسوم و گونه ی ویژه آن اختصاصا برای شرکت های پخش طراحی شده است .)
تخفیفات تخصصی شرکت های پخش و فروش مویرگی

تخفیفات تخصصی شرکت های پخش و فروش مویرگی

در تمامی بخش های سیستم امکان تعریف تخفیفات هدفمند برای گروهی از مشتریان ، گروهی از کالا موجود است و زرین با توجه به اعمال انواع مختلف تخفیف از حرفه ای ترین مکانیزم های تخصصی تخفیفات سطری ، حجمی ، نقدی ، پله ای پشتیبانی می کند و با اعمال این تخفیفات می توان برای گسترش فروش و نفوذ در بازار بهره برد و مهمترین مسائل محاسبه خالص فروش بازاریان به تفکیک و با دقت بالا می باشد .

هدف گذاری فروش شرکت های پخش مویرگی

در این بخش ما با تعیین هدف گذاری کاملا سفارش سازی شده برای پخش شما تمامی چالش های محاسبه درست و هدفمند پورسانت های بازاریابان را برای شما فراهم می کنیم شما در این بخش می توانید برای بازاریابان و مدیرفروش و حتی سرپرست فروش پورسانت گذاری مجزایی داشته باشید و با استفاده از فرمول اختصاصی خود به برآورد دقیق پورسانت بازاریان بپردازید و از گزارشهای قوی فروش هدف استفاده کنید .

هدف گذاری فروش شرکت های پخش مویرگی

نرم افزار حسابداری مالی ارزی – چند زبانه (فارسی-عربی – کردی- انگلیسی)

شرکت هایی که با رویکرد توسعه ی بازارهای خارج از ایران برنامه های توسعه ی فروش و نمایندگی دارند یکی از چالش های ورود به این بازارها داشتن نرم افزارهایی که امکان مدیریت ، کنترل و راهبری از راه دور را داشته باشند و بتوانند به 3 چالش اصلی شرکت های توسعه ی بین المللی پاسخ دهد .

کشورهایی که زرین در آن خدمات نرم افزاری ارایه می دهد:

ایران،عراق،ترکیه،امارات،افغانستان

زبانهایی که زرین پشتیبانی میکند:

عربی، فارسی،کردی،انگلیسی، قابلیت ترجمه زبان آزاد

ارزهایی که نرم افزار مدیریت میکند:

دلار ، دینار ، ریال ، لیر ، یورو و..

نرم افزار مالی و حسابداری ارزی ( بین المللی)

نرم افزار مدیریت و کنترل متمرکز

نرم افزار چند زبانه (فارسی – عربی – کردی – انگلیسی )

سیستم نرم افزار مالی چند ارزی

یکی از شاخص های اصلی سیستم نرم افزار مالی ارزی استفاده از واحد های ارزی در کشورهای مبدا و مقصد است که کار با این ارزهای مختلف دارای حساسیت های منحصر به خود است که در حوزه ی سیستم مالی برای مدیریت هر یک از مراکز نیاز بکار روزانه با ارزهای مختلف می باشد .

مدیریت نرخ های ارز مالی (دلار-دینار-ریال و..)

در این نرم افزار به جنبه های نرخ های مختلف مالی با امکان و ثبت اسناد دقیق این نرخ ها توجهی ویژه شده است و یکی از مسائلی که در حوزه ی توسعه ی جغرافیایی شرکت ها مطرح است عدم کاربرد سیستم مالی مبدا در کشورهای منطقه است که نرم افزار ارزی زرین با توجه به ثبت دقیق اسناد مالی با ارزهای مختلف کار مدیریت ارزها و حساسیت های آن را به خوبی آنالیز کرده و راهکار دقیق و جامع به نرم افزاری را به مشتریان هدف ارائه می دهد .

گزارش پورسانت بازاریاب و مدیر فروش
گزارش پورسانت بازاریاب و مدیر فروش
گزارشگیری مالی ارزی

ارائه گزارشات مالی کل ، معین ، ..... حسابداری بر اساس ارزهای مختلف و همچنین ارائه ترازنامه و گزارشات سود و زیان بر اساس ارز پایه و با توجه به نرخ های تسعیر مختلف محاسبه ی دقیق ارزهای موثر با روش میانگین های وزنی متحرک جهت برآورد سود و زیان حاصل از تسعیر و گزارش دقیق این موارد به مشتریان یکی از نقاط قوت این سیستم مالی ارزی است .

نرم افزار مدیریت و کنترل متمرکز

ما با توجه به اینکه توسعه ی جغرافیایی فروش یکی از اهداف شرکت های بین المللی است و همچنین توزیع غیر یکنواخت در سطح تخصص های سازمانی باعث میشود ستادهای تخصصی قویتری داشته باشد و داشتن مرکز مجتمع و کادر فنی در یک مکان و استفاده از این تخصص ها در اقصی نقاط و مراکز فروش جدید ، شرکت نرم افزار جامع زرین پیشنهادهای فنی درباره راهکارهای ارتباطی و همچنین ارائه سولوشن های متمرکز استقرار و توزیع شده را به شرکت های متقاضی پیشنهاد میدهد که با وجه به این راهکارها این شرکت ها میتوانند مدیریت متمرکز و قوی را به شعبه های راه اندازی شده داشته باشند و دغدغه های مدیریت را در سطح بین المللی جواب دهد .

نرم افزار چند زبانه-multi language

در این نرم افزار امکان ترجمه ی کل نرم افزار به زبان دیگر امکان پذیر است و مشتری میتواند از ترجمه ی پیش فرض انجام شده به زبانهای فارسی – کردی – عربی – انگلیسی نرم افزار را ببیند و همچنین امکان چاپ گزارشات مهم همچون فاکتور ها ، گزارشات صورت حساب و ........ را به چند زبان چاپ را به مشتری ارائه داد . یکی از قابلیت های مهم این نرم افزار ارائه ی یک نرم افزار واحد با چند زبان مهم زمان است یعنی مدیریت می تواند نرم افزار را فارسی رویت کند گزارشگیری کند و کاربران و اپراتورها با زبان عربی کار کنند و عملیات های خود را انجام دهند .

امنیت اطلاعاتی و نحوه پشتیبان گیری توزیع شده شعب و ستاد

یک راهکار جامع پشتیبانی چند سطحی از اطلاعات در سطح شعبه و ستاد را پیاده میکنیم که امکان پشتیبان گیری اطلاعاتی در یک زمان در چند مکان جغرافیایی امکان پذیر می کنیم نکته ای که حائز اهمیت است و ارتباطات انلاین و افلاین را برای هر کدام از مشتریان به فراخور امکانات و منابع وی پیشنهاد میکنیم .
در خصوص امنیت اطلاعاتی نیز با توجه به استفاده از تکنولوژی های همچون بانک اطلاعاتی جدید سرویس های اطلاعاتی و سرویس های امنیت داده و کد گزاری اطلاعاتی روی داده های حساس دسترس را به اطلاعات برای مشتریان ممکن نموده و به آنها جدیدترین متدهای کاری را ارائه می دهد.

گزارش پورسانت بازاریاب و مدیر فروش

در نرم افزار پخش زرین فرمول محاسبه پورسانت و درصدهایی بازاریابان , سرپرستان و مدیر فروشان تعیین می شود و فرمولهای انها بر اساس سیاست های شرکت , حاشیه ی سود محصولات , جنس های پرفروش , کالاهای کند رو و ....است.می توان درصدها را برای بازاریابان اختصاص داد و حقوق و دستمزد انها را براساس این اهداف و سیاست های فروش لحاظ کرد.

سیاست هدف گذاری

هدف گذاری صحیح و براساس اقتضای کشش کالاها کشش منطقه های فروش و حتی براساس تجربه ی هر بازاریاب موضوعی است که در سیستم پخش زرین قابل پیاده سازی و و گزارش پذیر است.

پورسانت مدیرفروش و سرپرستان

در نرم افزار مویرگی زرین امکان پورسانت گذاری و هدف گذاری متفاوت برای مدیران فروش و سرپرستان به صورت مجزا از روی حاصل فروش تیم انها قابل پیاده سازی است و براساس گزارشات مدیرفروش هدف امکان ارزیابی میزان تحقق اهداف برای مدیران , سرپرستان امکان پذیر است.اهداف برای کلیه کالاها , کلیه گروه های محصولی قابل تعریف و قابل اندازه گیری است و مدیران ارشد فروش با تعیین سیاست های فصلی این امکان را برای خودشان فراهم می کنند که ارزیابی صحیح و دقیقی را از روی مناطق و فروششان داشته باشند.

گزارش پورسانت بازاریاب و مدیر فروش

پیگیری مطالبات و مانده های مشتری

با توجه به اهمیت چرخه نقدینگی در شرکت های توزیعی و بحث بودجه بندی شرکت ها جهت اداره ی هرچه بهتر امور مالی نیاز به پیگیری دقیق مطالبات و اطلاع کامل از مانده های مشتریان می باشد.

نرم افزار زرین رویکردی را مد نظر قرار داده است تا در ان بتوان با توجه به تک تک مناطق فروش , تک تک ویزیتور ها, تک تک کاربرها و تفکیک دقیق مانده مشتریان با توجه به تعداد فاکتورهای مانده مشتری را بتوان مورد بررسی و نقد قرار داد.به عنوان مثال ویزیتور A در منطقه A مشتریانش به چه میزان بدهی دارند و در عملکردهای فروش و پیگیری مطالبات به چه شیوه ای عمل می نمایند.چه میزان از بدهی های مشتریانش سررسیدگذشته شده و چه میزان به سررسید نزدیک می باشند.با توجه به اطلاعات دریافتی از این قسمت می توان در بهبود عملکرد تیم فروش و توزیع در بحث پیگیری مطالبات اقدامات بهینه ای انجام داد.

برای پیگیری هرچه بهتر و بیشتر مطالبات و انجام امور به نحو احسن توسط پرسنل به منظور جلوگیری از پاس کاری مشتری بین پرداخت به ویزیتور و گروه توزیع و به تعویق انداختن تسویه این امکان ایجاد شده است که هنگام ارسال بار گزارشی از میزان بدهی و تعداد فاکتورهای مشتریان مسیر توزیع به گروه توزیع داده شود تا با اطلاع کامل امکان پیگیری به وجود اید.

امکان دیگری که ویزیتور با استفاده از ان می تواند در وصول مطالبات کمک شایانی به شرکت نماید , استفاده از سیستم سفارش گیری انلاین می باشد.با استفاده از این سیستم امکان بررسی معین طرف حساب , بررسی وضعیت چک های صادر شده بررسی تعداد فاکتورهای مانده حساب وجود دارد.یکی از امکانات دیگر تمدید وعده پیگیری می باشد.به عنوان مثال مشتری امکان تسویه را در شرایط حاضر ندارد و ویزیتور با هماهنگی شرکت به ایشان 10 روز مهلت می دهند.ویزیتور وعده را تمدید و علت ان را ذکر می نماید که جهت ردگیری های بعدی کمک شایانی به شرکت می نماید.

پیگیری مطالبات و مانده های مشتری

بازاریابی و فروش مویرگی

اساس موضوع شرکت های پخش مویرگی تعیین سیاست های فروش و بازاریابی برای نفوذ در مناطق جدید و توسعه ی افق جغرافیایی حوزه پخش است و در کنار ان حضور قوی تر در مناطق نفوذ کرده و حفظ جایگاه فعلی و ارتقای ان می باشد.

توسعه بازار و حفظ مارکت

بدست اوردن مزیت رقابتی فروش و حفظ مناطق فروش یکی از مواردی است که شرکت های پخش قوی مویرگی به وسیله ی راهکار نرم افزار مویرگی به ان دست پیدا می کنند چون می توانند با ارزیابی منطقی و تعیین سیاست های قیمت گذاری سیستم جوایز , تخفیفات نقدی و حجمی و ارائه آفرهای فصلی و زمانی به این اهداف دست پیدا کنند که میزان فروش و بالطبع میزان سود شرکت را بهینه کنند.

مسیربندی مویرگی

در نرم افزار جامع پخش امکان تعیین و اختصاص هر مسیر به یک بازاریاب و همچنین تعیین برنامه ی هفتگی ویزیت طبق روزهای هفته از امکاناتی است که مدیران فروش برای اختصاص و پوشش مسیرها از ان استفاده می کنند.وقتی که برنامه هفتگی بر طبق مسیربندی باشد به صورت تلویحی توزیع نیز دارای نظم و ارتباط معنی داری در طول هفته می باشد که بهره وری تیم پخش را نیز بهبود می دهد.

بازاریابی و فروش مویرگی

تخفیفات تخصصی شرکت پخش

سیاست متنوع

با توجه به تنوع در سیاست های تخفیفات و جوایز کارخانه های ما در صنایع در ایران و همچنین متفاوت بودن تخفیفات از سمت شرکت های پخش برای جذب بازارهای جدید و رقابت با سایر شرکت ها به نظر می رسد که بخاطر اینکه این سیاست ها گوناگون و متنوع اند و همچنین اعمال درست این سیاست ها در سود و زیان مستقیم مربوط به شرکت نقش کلیدی دارد , در سیستم پخش مویرگی زرین توجه به اعمال اتوماتیک و سیستمی به شکلی که کنترل های کاربری انجام شود و همچنین از اشتباهات اپراتورها جلوگیری شود و همچنین اعمال سلیقه ای تخفیفات خارج از چارچوب با تعیین و اختصاص سیاست های صحیح , منجر به کنترل بهتر تخفیفات و کمک به موزعین جهت تحویل پول در حین تحویل فاکتور به مشتریان می شود.

در تمامی بخش های سیستم امکان تعریف تخفیفات هدفمند برای گروهی از مشتریان ، گروهی از کالا موجود است و زرین با توجه به اعمال انواع مختلف تخفیف , از حرفه ای ترین مکانیزم های تخصصی تخفیفات سطری ، حجمی ، نقدی ، پله ای پشتیبانی می کند و با اعمال این تخفیفات می توان برای گسترش فروش و نفوذ در بازار بهره برد. مهمترین ویژگی محاسبه خالص فروش بازاریان به تفکیک و با دقت بالا می باشد .

انواع تخفیفات

در تعیین سیاست های تخفیفی نکته ی مهم اجرای سیاست های تخفیفی حجمی پله ای تسویه ای (چک های مختلف) می باشد.داشتن و اختصاص صحیح این جویز و تخفیفات و نمایش با کیفیت از فاکتور و قابل فهم برای مشتری از امکاناتی است که نرم افزار زرین به موزعین و مشتریان جهت تسهیل امر فروش انجام می دهد.محاسبات تخصصی تخفیف بطور کامل در هر اندازه ای در این سیستم قابل اعمال است و شرکت ها با اختصاص سیاست های خاص خود به مزیت های رقابتی در سطح بازار و شرکت های پخش مویرگی دست پیدا می کنند و نرم افزار پخش مویرگی زرین هم با ارائه این امکانات با زبانی ساده جهت سیاست گذاری و اختصاص ام گامهای ارزنده ی برداشته است.

تخفیفات تخصصی شرکت  پخش

رویکرد ویژه فرایند مرجوع کالا

صدور فاکتورهای روزانه و ماشین های پخش به صورت همیشگی دارای یکسری فاکتور برگشتی , اقلام برگشتی می باشد. نکته حائز اهمیت در برگشت از فروش مشتریان موضوعات جوایز و تخفیفات اخذ شده ی مشتری است که در حین برگشت کالا باید جوایز , تخفیفات اخذ شده کاملا به سیستم برگردد و کنترل دقیق این برگشتی ها و مباحث ریالی انها موضوعی است که در نرم افزار پخش مویرگی زرین به صورت فاکتور مرجوعی ویژه لحاظ می شود که کلیه موارد تعیین شده به طور دقیق مرجوع شده و فاکتورهای روزانه به صورت دقیق برگشت خورده و نیازی به تعیین قیمت و درصد تخفیفات ندارد و سیستم به صورت اتوماتیک این موارد را لحاظ می کند و در ان وحد محاسبات ریالی مربوط به ویزیتور و پورسانت انها کسر می گردد و صورتحساب مانده مشتری با اعمال اخرین تغییرات برای صدور فاکتور بعدی اماده می شود.

ما در نرم افزار با استفاده از روند ویژه برای فاکتورهای برگشتی علاوه بر کنترل تخفیفات و جوایز ارائه شده به مشتری ، تمامی صورت حسابهای مربوط به فروش خالص بازاریاب محاسبه می کنیم و با آسان کردن و انتخاب کردن اقلام و قیمت های درون فاکتور سرعت و دقت برگشت از توزیع و فاکتورهای مرجوعی را بالا می بریم. ( ما در سیستم از دو نوع رویکرد مرجوعی استفاده می کنیم . یک رویکرد مرجوعی مرسوم و گونه ی ویژه آن اختصاصا برای شرکت های پخش طراحی شده است .)

روش های ارزشیابی موجودی کالا در پخش

دراین جلسه موجودی کالا و روش های ارزشیابی و کنترل موجودی کالا را در شرکت های پخش با دید نرم افزاری زرین و البته تئوری های موجود بررسی و بحث خواهیم کرد.در مرحله اول در مورد اینکه موجودی کالا چه تعریفی دارد بحث می کنیم.

موجودی کالا

اقلامی از دارایی در شرکت های پخش نگهداری می شود , کالاهایی که در شرکت های پخش نگهداری میشود جزو دارایی های شرکت است.یکسری از این اقلام یا دارایی ها تا زمانی که به فروش برسند , برای نگهداری محصولات قابل فروش استفاده می شوند. مانند کارتون ها , پالت ها ,.. این ها همه در شرکت های پخش جزو موجودی کالا حساب می شوند.

در سازمان های پخش موجودی کالا رابطه خیلی مستقیمی با سایر بخش های دیگر دارد .اگر ما موجودی کالایی را درست بتوانیم تامین کنیم , یعنی کالا ها را درست و به موقع بتوانیم خریداری کنیم , درست و به موقع بتوانیم موجودی داشته باشیم ,میتوانیم سهم خوبی از بازار داشته باشیم و سهم بازار ما , دستیابی به بازار های جدید و یا حفظ بازار موجود , به اینکه ما چه جوری میتوانیم و چگونه میتوانیم موجودی کالا را تامین کنیم وابسته است. ایا به موقع ما میتوانیم کالای مورد نیاز را تامین کنیم؟ به مقدار کافی میتوانیم تامین کنیم؟.هرگونه درست و یا اشتباه فکر کردن در این زمینه سهم بازار ما را بیشتر و کمتر خواهد کرد.

موجودی کالا, همینطور تامین موجودی کالا , درسرمایه در گردش شرکت ها خیلی تاثیر دارد. شرکتی را در نظر بگیرید.مثلا یک شرکت پخش , یک سازمان پخش که قسمت عمده سرمایه در گردش ان در موجودی کالا قرار گرفته است. گفته می شود این شرکت ها دچار خواب انبار شده اند و همین را اگر شما در یک گروه از کالا یا چند گروه از کالا که خواب انباردارد مثال بزنید می بینید این مساله چقدر شرکت ها را دچار مسائل مالی و مضیقه های مالی و فشارهای مالی می کند.

سودو زیان

موضوع بعدی تعیین سود است .موجودی کالای درست باعث می شود که سود و زیان ما درست تامین بشود .زمانی که شما موجودی کافی دارید , اکسپایر کمتری می دهید , تاریخ گذشته کمتر دارید و همین باعث می شود سود شما بهینه بشود و عملا زیانی بابت موجودی کالا نمی دهید.همینطور اگر موجودی کالا را فرض کنید, کالا را در موقع خودش خریداری کرده باشید و به دست مشتری رسانده باشید, غیر از این که به سهم بازار کمک می کنید و همینطورسرمایه درگردش به شما می دهد ,سود شما را هم بالا می برد. پس این 4 ایتم یعنی موجودی کالا, سهم بازار, سرمایه درگردش, و تعیین سود که هدف و ماموریت هر شرکت پخش است ,همه به هم مرتبطند و به سود اوری سازمان شما ,به سرمایه در گردش شما , انبساط شما در بازار , به سهم بازار و استراتژی هایی که برای نفوذ و حفظ و مراقبت از نامتان دارید, کمک می کنند.

سیستم ادواری و سیستم دائمی

حالا ما چه سیستم هایی برای محاسبه موجودی کالا داریم ؟در اساس ما دو سیستم معروف داریم .یکی سیستم ادواری و یکی سیستم دائمی است. در سیستم های دائمی ورود و خروج کالا این قدر زیاد است که یا کنترل نمی شود .در اساس برای جاهایی که نمی توانستن کالایی از خودشان را اعلام کنند, برای این روش سیستم ادواری ثبت شد , درست شد و در سازمان ها رواج پیدا کرد .ولی در سازمان های پخش ما نیاز به هر دو سیستم داریم .هم یک سیستم دائمی که سیستم حسابداری ما است و هم سیستم ادواری .

در سیستم ادواری در هر صورت ما باید هر ماه , انبار گردانی کنیم .برای این کار ما باید یک بار دیگر داده های سیستم را درطی دوره مجددا با شمارش عینی کالا ها (در سازمان های پخشی که مثلا تعداد کالا هایشان زیاد است گروه به گروه , مثلا امروز گروه نوشیدنی ها , از جمله کوکا کولا رو یک بار دیگر شمارش میکنند) قیمت گذاری های مجدد کنیم .چرا؟bach number های مختلف, serial های مختلف , یا شرایط تورمی اقتصاد که الان موجود است , باعث می شود که مجبورشویم دوباره قیمت گذاری کنیم . این روش سیستم ادواری است و هرماه در سازمان های پخش , مدیران انباروسرپرستان انباراین کار سیستم ادواری را انجام می دهند واین با سیستم دائمی ای که داریم , مطابقت داده می شود که کلا ورود و خروج و موجودی اول دوره و موجودی اخر دوره , همزمان و همیشه با همدیگر چک می شود.

روش این که در اخر حساب بشود و چه گونه است توضیح دادیم .در سیستم های ادواری فروش کالا را بررسی می کنند .البته منظورفروش خالص هست. یعنی فروشی که منهای برگشت از فروش و تخفیفاتش شده است. بعد موجودی کالای اول دوره به اضافه خرید خالص (که همان خرید کالا , منهای برگشت ازخرید و تخفیفات ان می شود) را حساب می کنند , یعنی خرید خالص را به اضافه موجودی اول دوره می کنند. رقمی به دست می اید که به این رقم معمولابهای تمام شده کالای اماده برای فروش گفته می شود. بعد کالای اماده برای فروش را از بهای تمام شده کسرمی کنند.کالای اخر دوره الان چه مقدار داریم, این مقدار, بهای تمام شده کالای فروخته شده می شود و این را منهای فروش خالص می کنند, سود یا زیان ناویژه بدست می اید.بعدا هزینه های مالی , هزینه هایی مانند توزیع , فروش اداری را از ان کم می کنند.سود یا زیان ویژه بدست می اید .

درهردو سیستم نحوه محاسبه یکی است . با این تفاوت که در سیستم ادواری این را در اخر دوره انجام میدهند ولی در سیستم های دائمی و مداوم به صورت مداوم و متوالی , در هر لحظه توسط سیستم ها و کامپیوتر ها همین محاسبات انجام می شود و عملا این رقم را نشان می دهد.تنها چیزی که شرکت های پخش نیازدارند این است که باید این ارقام را با سیستم های ادواری ترکیب کنند تا بتوانند این کاررا انجام بدهند و دقت بیشتری داشته باشند. برای نمونه یک الگوی سود و زیان را در شرکت های پخش به صورت نمودار نشان دادیم .

مثلا خرید کالا : ما کالایی را می خریم, هزینه ی حمل می دهیم , هزینه ی نقل می دهیم.هزینه تخلیه می دهیم ,هزینه بارگیری می دهیم...و این هزینه هایی که دارد به اضافه خرید کالا می شود.این موجودی کالای ما ولی با قیمت تمام شده می شود. از ان طرف یکسری ملزومات احتمالا مصرف می شود.برای بعضی از شرکت ها نیاز داریم یکسری کالا به عنوان پروموشن بدهیم , یکسری چیزها برای اشانتیون بدهیم .یکسری چیزهایی لازم دارد , بسته بندی , پکیجینگ می خواهد.اینها همگی باهم تقسیم می شوند و از فروشی که انجام دادیم از رقم فروش کم می شود . بهای تمام شده کالای فروش رفته را ما از فروش خالص کم می کنیم و سود و زیان را بدست می اوریم.

محاسبه سود و زیان دقیق به روش فایفو | قسمت اول

در این زنجیره از ویدیو تصمیم داریم که درمورد محاسبه سود و زیان دقیق به شیوه فایفو و نمونه های عملی ان در برنامه زرین بپردازیم.برای اینکه از صحت اطلاعات دقیقا مطمئن باشیم , تراز افقی را نشان می دهیم که فعلا در ابتدا سود و زیان صفر است .

به قسمت کالا می رویم و در گزینه تعاریف کالا , برای نمونه کالایی را به نام " تست فایفو نهایی" تعریف می کنیم . می توانیم نسبت این کالا را یک به یک یا یک به صد بگیریم .ولی اینجا یک به یک می گیریم که بتوانیم عددها را دقیق تر بررسی کنیم .مثلا برای نمونه از کارخانه خشکبار" تست فایفو نهایی " را انتخاب می کنیم .در تاریخ 6.1 ,100عدد از این کالا خریداری می کنیم و نرخ را 20 می گیریم که 2000 می شود. برای اینکه بعدا هم بتوانیم روش های شناسایی ویژه را چک کنیم , به این کالا bach می دهیم .مثلا bach ان را 1 تعریف می کنیم حالا این کالا را خریداری کردیم و فاکتور شماره 43 می شود.

در تاریخ 6.8 یکبار دیگراز همان مثلا شخص یا کارخانه از همین کالا خرید می کنیم. تست فایفو را انتخاب می کنیم , اینجا 200 عدد ولی این بار با نرخ 23 وارد می کنیم که 4600 بشود و bach2 را هم انتخاب می کنیم .یعنی خرید دوم , که بعدا در روش شناسایی ویژه و فایفو , بتوانیم محاسبه سود و زیان را بررسی کنیم. این را هم ثبت می کنیم.برای این ها میتوانیم هزینه قائل بشویم یا هزینه را فاکتور خرید بزنیم که قیمت تمام شده شان تغییر داده بشود یا خیر.ولی فعلا برای اینکه ساده تر و مشخص تر باشد, فرض می گیریم که قیمت خرید , هملن قیمت تمام شده باشد. حالا اگرموجودی انبار را در این کالا بررسی کنیم , ما 300 عدد داریم , پس موجودی کل ما 6600 هست.اگر روی تست فایفو دوبار کلیک کنیم ,متوجه می شویم که 100 عدد با قیمت 20 و دویست عدد هم با قیمت 23 خریداری کردیم .

ما مثلا در تاریخ 6.12 به شخصی به نام اقای کریمی تعداد 50 عدد از این کالا را می فروشیم و فی رو مثلا20 می گیریم که هیچ سودی نکرده باشیم.الان از"تست فایفو نهایی," دو bach داریم.(همچنان که می دانید در قانون فایفو از bach اول وارد سیستم می شود و همینطورخارج می شود.)بعد از این ثبت موجودی ریالی انبار را یکبار دیگه چک می کنیم . موجودی نهایی ما 250 عدد است که 50عدد از نرخ 20 است و 200 عدد هم از نرخ 23 است که مجموعا 5600 می شود .حالا برای این که اطلاعات بیشتری داشته باشید ,از گزارشات انبار , کاردکس تاریخ انقضا را بررسی می کنیم یا bach number را بررسی کنیم. این مشخص می کند که از bach1 ما یک خرید داشتیم و یک فروش , یعنی از این 100 عدد , 50 عدد رفته .الان موجودی bach1 یا سری ساخت 1 ما هم 50 عدد است و از سری ساخت2 هم که 200 عدد با قیمت 23 بوده است, هنوز چیزی نفروخته ایم.

دوباره فروش دیگری انجام می دهیم و در تاریخ مثلا 6.16 فروش دیگری انجام می دهیم که در این فروش از هر دو نوع قیمت کالا وجود داشته باشد. مثلااز کالای تست فایفو , 50 عدد را با قیمت 20 و 50 عدد دیگر را هم با قیمت 23 می فروشیم .یعنی شما در نرم افزار زرین میتوانید یک کالا با دو قیمت در یک فاکتورداشته باشید . این را ثبت می کنیم و بعد از این فروش یکبار دیگر موجودی ریالی را چک می کنیم .الان موجودی ریالی 150 عدد است.همه این 150 عدد از قیمت 23 است و در انبار3450 داریم.

اگر از روی سری ساخت یا bachnumber ها یا part number ها هم نگاه کنیم , کالا را انتخاب کنیم , میبینید که در دو فاکتور 57 و 58 از کالای bach1 که 100 عدد بوده, 50 عدد فروخته شده .

از bach2 که 200 عدد داشتیم , در فاکتور 58 که 50عدد ان با قیمت 20 بود , 50عدد ان هم با قیمت 23 بود , کم شده و کاملا مشخص است موجودی انبار از bachnumber2 است .در فیش با قیمت 23 و 150 عدد موجودی داریم .

حالاسود فاکتور 57 و 58 را نگاه می کنیم. در سود فاکتور 57و 58 ما میتونیم (حالا براساس تاریخ هم میزنم) , میبینید که در فاکتور اولیه همان قیمتی که خریداری شده , با همان قیمت فروش رفته و در فاکتور دوم هیچ سودی ندارد.چرا؟ چون چیزی که فروختیم به ترتیب اولویت از موجودی ای که با قیمت 20 موجودی انبار ما بوده و همینطورموجودی با قیمت 23 هم بوده و عملا برنامه زرین سود و زیان را به روش فایفو درست محاسبه می کند.البته این مثال تا این لحظه در شناسایی ویژه هم همان سود و زیان را دارد . یعنی در هردو روش باید سود و زیان صفر باشد .سود و زیان خالص را بررسی می کنیم.می بینید که در سود و زیان خالص هم رقم صفر است.

در قسمت های بعدی ویدیو همین مثال را ادامه می دهیم.در قسمت دوم محاسبه دقیق به شیوه فایفو در نرم افزار زرین مارا همراهی کنید.

تخفیفات تخصصی شرکت پخش

سیاست متنوع

با توجه به تنوع در سیاست های تخفیفات و جوایز کارخانه های ما در صنایع در ایران و همچنین متفاوت بودن تخفیفات از سمت شرکت های پخش برای جذب بازارهای جدید و رقابت با سایر شرکت ها به نظر می رسد که بخاطر اینکه این سیاست ها گوناگون و متنوع اند و همچنین اعمال درست این سیاست ها در سود و زیان مستقیم مربوط به شرکت نقش کلیدی دارد , در سیستم پخش مویرگی زرین توجه به اعمال اتوماتیک و سیستمی به شکلی که کنترل های کاربری انجام شود و همچنین از اشتباهات اپراتورها جلوگیری شود و همچنین اعمال سلیقه ای تخفیفات خارج از چارچوب با تعیین و اختصاص سیاست های صحیح , منجر به کنترل بهتر تخفیفات و کمک به موزعین جهت تحویل پول در حین تحویل فاکتور به مشتریان می شود.

در تمامی بخش های سیستم امکان تعریف تخفیفات هدفمند برای گروهی از مشتریان ، گروهی از کالا موجود است و زرین با توجه به اعمال انواع مختلف تخفیف , از حرفه ای ترین مکانیزم های تخصصی تخفیفات سطری ، حجمی ، نقدی ، پله ای پشتیبانی می کند و با اعمال این تخفیفات می توان برای گسترش فروش و نفوذ در بازار بهره برد. مهمترین ویژگی محاسبه خالص فروش بازاریان به تفکیک و با دقت بالا می باشد .

انواع تخفیفات

در تعیین سیاست های تخفیفی نکته ی مهم اجرای سیاست های تخفیفی حجمی پله ای تسویه ای (چک های مختلف) می باشد.داشتن و اختصاص صحیح این جویز و تخفیفات و نمایش با کیفیت از فاکتور و قابل فهم برای مشتری از امکاناتی است که نرم افزار زرین به موزعین و مشتریان جهت تسهیل امر فروش انجام می دهد.محاسبات تخصصی تخفیف بطور کامل در هر اندازه ای در این سیستم قابل اعمال است و شرکت ها با اختصاص سیاست های خاص خود به مزیت های رقابتی در سطح بازار و شرکت های پخش مویرگی دست پیدا می کنند و نرم افزار پخش مویرگی زرین هم با ارائه این امکانات با زبانی ساده جهت سیاست گذاری و اختصاص ام گامهای ارزنده ی برداشته است.

تخفیفات تخصصی شرکت  پخش

بررسی موجودی انبار و اطلاع دقیق از سری ساختهای موجود

در این جلسه قصد داریم کاردکس کالایی که با بچ نامبر یا سری ساخت در سیستم نرم افزاری زرین وارد کردیم , از نظر تعداد و از نظر اینکه موجودی ای که الان درانبارداریم کدام یک ازسری ساخت های ماست, بررسی کنیم.

به قسمت کاردکس کالا می رویم و روی قسمت موجودی کالا کلیک می کنیم , موجودی ریالی کالا( یا موجودی ریالی انبار) و موجودی کالا را که 189.33 یا 1136 است میبینیم , با میانگین 899 فی خرید و تمام شده هم , چون هزینه ای روی ان نبوده همین قیمت است .

از همین جا اگر دوبار کلیک کنیم یا کلید f6 را بزنیم , کاردکس کالایی که خریدیم برای ما نمایش داده می شود . می خواهیم بدانیم که این 1366 چرا 899 است؟ چون 534 و 600 عدد ان از 900 تومانی است و دو عدد ان از 733 تومنی است . یعنی کاملا مشخص است که این 1136 عدد که موجود در انبارداریم از چه سری ساخت هایی است.از batch شماره 2 ,شماره 3 یا شماره 1 چه موجودی ای داریم و مجموعه این موجودی ها را با موجودی واقعی انبار چک می کنیم.

ارسال پیام کوتاه | اطلاعات فاکتور

درحین سفارش گیری توسط بازاریاب سیستم سفارش گیری , بازاریاب اطلاعات مربوط به نحوه تسویه که شکل چک یا نقد می باشد را انتخاب می کند و اگر به صورت رسیدی هست تعداد روزهای وعده مشتری تعیین می شود و به مدیر فروش اعلام می شود .

پس از تایید سفارش توسط مدیر فروش , این سفارش به فاکتور فروش تبدیل می شود و فاکتورهای روزانه تایید شده , مبلغ فاکتور, نام راننده , تاریخ بارگیری و وعده یا چک پرداختی مشتری , قبل از ارسال بار به مشتری , به موبایل مشتری sms می شود و به ایشان اطلاع داده می شود.

ارسال پیام کوتاه | اطلاعات فاکتور

شیوه محاسبه سود واقعی در پخش | قسمت اول

در قسمت اول محاسبه سود و زیان در خدمت شما هستیم.می خواهیم در این فیلم اموزشی تفاوت نرم افزار زرین را با سایر نرم افزارهای دیگر اموزش بدهیم , یکی از مهمترین مسائلی که در شرکت های پخش وجود دارد این است که بعضی مواقع شیوه محاسبه سود و زیان به شیوه های استاندارد عملا امکان پذیر نیست . می خواهیم تمام دلایل و تمام وجه تمایز هایی را که می گوییم با دلیل و سند باشد .برای همین در تعریف کالا ,کالایی رو به عنوان تست هدیه تعریف کردیم و ما می خواهیم این کالا را بخریم.

شما میدانید که اکثر شرکت هایی که الان در بازار موجود هستنند , با چارچوب های هدیه ای و پروموشنی کار می کنند .یک نمونه را برای شما توضیح می دهیم . مثلا 100 تا از این کالا را میخواهیم بخریم و با فی 1000 این کالا را می خریم.برای همین کالا , یک هدیه تعریف می کنیم.مثلا شرکت به ازای 100 باکس , 10 باکس به ما هدیه می دهد و بابت این 10 باکس ما تخفیف 100 درصدی میگیریم.یعنی چیزی که شرکت به ما می دهد و در فاکتور موجود است این است که هزینه 100 باکس را ما پرداخت می کنیم , مثلا ما 100 هزار می دهیم ولی 110 باکس دریافت می کنیم. پس ما 100 هزار پرداخت می کنیم , در حالی که 110 باکس تحویل میگیریم.این ثبت فاکتور ما شد.

حالا همین کالا را می خواهیم بفروشیم و می خواهیم بدانیم قیمت یک باکس این کالا , چقدر درمی اید. ببینید, سیستم , اتوماتیک هدیه را تقسیم کرده است.موجودی کل را 110 عدد گرفته و 909 را به عنوان فی خرید یا فی تمام شده فعلا در این مثال به شما نشان میدهد. لطفا همین موضوع را در سیستم خودتان تست کنید .با هر برنامه ای , غیر از زرین که کار می کنید , ببینید این را چه طور تقسیم می کند.

شیوه محاسبه سود واقعی در پخش | قسمت دوم

در قسمت دوم محاسبه سود و زیان در خدمت شما هستیم. در قسمت اول گفتیم که 10 باکس ازکالایی را با هدیه ازشرکت خریدیم , 10 باکس را به ما هدیه دادند و این کالا را با هم دیدیم , حالا ما این را مثلا در تاریخ 8.1 میزنیم که بررسی کنیم و دوباره بتوانیم ببینیم.

100 باکس از این کالا را ما به فی 1000 خریدیم و 10 باکس هم شرکت به ما هدیه داده است .حالا موضوع این است که ما می خواهیم این کالا را فعلا بفروشیم .برای این که قیمت فاکتور را دربیاوریم , گفتیم که این کالا 909 درامده است .حالا ما می خواهیم یک روز بعد ازاین مثلا در تاریخ 8.2 به اقای عباسی این جنس را بفروشیم.

کالا را انتخاب می کنیم.ببینید 110 عدد موجودی داریم.ما روی 101 می خواهیم بزنیم.چرا این عدد را انتخاب کردیم؟به این خاطر که بیشتر برنامه ها زمانی که میانگین قیمت را درمی اورند , یک 100 تای هزاری دارند و یک ده تای صفر که میانگین اینجا 909 می شود. ولی عملا زمانی که محاسبه سود و زیان می شود , این دچار مشکل می شود. به این دلیل 101 را انتخاب کردیم که 100 عدد ان هزاری حساب میشود و یک عدد ان صفری, ولی در این برنامه کاملا 909 محاسبه میشود.ما این کالا را 910 می فروشیم و این را در لحظه اول ثبت می کنیم .این کالارا با همین شرایطی که موجود است ثبت کردیم.

حالا سود فاکتور شماره 40 را میبینیم. اینجا میبینید که عملا سود فاکتور 40,101 تا بوده و چون رقم را اگر شما دقیقا تقسیم کنید و بخواهید بررسی دقیقی داشته باشید ما اینجا حساب می کنیم. ما قبلا 100 هزار دادیم و این را تقسیم بر 110 باکس کردیم .هر کالا این مقدار909.0909درمی اید.حالا ما این را منهای 910 که فروختیم می کنیم و عملا سود رقم 0.9090 - می شود. حالادر 101 ضرب کنیم سود رقم 91.81 می شود یا اگر گرد بشود 92 یا همان 91 و اینجا شما میبینید که عملا سود خالص را 91 حساب کرده, در ماشین حساب هم محاسبه کنید, همین اتفاق می افتد و برنامه هم همان 91 را محاسبه کرده است.
در قسمت های بعدی لطفا با ما باشید.

شیوه محاسبه سود واقعی در پخش | قسمت سوم

در قسمت سوم محاسبه سود و زیان دقیق , سود و زیان ناخالص نمونه ای را که قبلا خرید و فروش کردیم , بررسی می کنیم. ما این کالا را دراصل به صورت پروموشنی خریدیم.اگر قضیه را بررسی کنیم , در ابتدا به نظر می اید که این کالا ضرر داده است , در حالی که واقعا این طور نیست و ما چون این کالا را با تخفیف گرفتیم و برنامه ما این امکان را دارد که تخفیفات حجمی فاکتور را روی خود کالا تاثیر بدهد , با زدن تیک تخفیفات حجمی فاکتور , تخفیفاتی که به عنوان پروموشن گرفتیم و تخفیفاتی که به عنوان پروموشن خواهیم داد , محاسبه می شود .

زمانی که سیستم این کالا را نشان میدهد , میبینید که عملا ما رقم 91 سود را یعنی سود فاکتوری که قبلا داشتیم , اینجا هم داریم و مساله بعدی که هست , موجودی اخر دوره ما است . موجودی ریالی کالا را در ادامه بررسی می کنیم (لطفا شما هم این قسمت را چک کنید.) , ما 9 عدد داریم و اگر به خاطر داشته باشید 909.1 درامده بود . قیمت میانگین اینجا 8181.9 امده که این را میتوانیم یا رند کنیم یا رقم های اعشار بیشتری را برای اینکه دقیق تر دربیاید میتوانیم داشته باشیم. ما این را تا دو رقم برای شما نشان دادیم و عملا موجودی ما این است. روی این کالا و درهمینطور در برنامه در گزارش سود و زیان ناخالص و به انتخاب تخفیفات حجمی می بینید که این کالا همین رقم 8182 را در مانده اخر دوره دارد.

لطفا برای این که بحث کنیم و مثال های فنی تری رو هم دوباره بزنیم در ادامه ما را همراهی کنید.

شیوه محاسبه سود واقعی در پخش | قسمت چهارم

به قسمت چهارم سری محاسبه سود و زیان دقیق رسیدیم , اگر به خاطر داشته باشید , کالایی که محاسبه کردیم و تست هدیه ما 9 عدد بود , 100 عدد ازان را با قیمت 91 فروختیم و این 9 عدد هم برای ما 109 افتاده است .

شرکت ها معمولا با شیوه های مختلف کالا را می فروشند , یکی از این روش ها این است که همین کالا را با تست هدیه انتخاب می کنیم و می گوییم مثلا 6 عدد از این کالا را می فروشیم. ولی قیمت را همان 1000 می گیریم یا 1100 می گیریم , تصمیم می گیریم مثلا به مشتری دوعدد پروموشن بدهیم . این را تقسیم می کنیم . ما 6600 گرفتیم از مشتری و 8 باکس از این جنس به او دادیم که 1000 است.این 825 افتاده و عملا با قیمت 909.1 خود ما, این قیمت ضرر 84.1 را دارد .اگر این ضرر را در 8 باکس ضرب بکنیم , یعنی این فاکتوری که داریم با این شرایط بفروشیم , احتمالا باید حتما ضرر672.8 نشان بدهد.حالا بررسی می کنیم که ایا برنامه زرین این ضرر را می تواند نشان بدهد یا نه .

سود فاکتور فروش شماره 41 را بررسی می کنیم که ببینیم این کالا چقدر سود یا زیان داشته است .تاریخ را مثلا در 8.6 میگیریم .میبینیم که این رقم دقیقا رقمی است که برابر با رقم ماشین حساب درامده است.این همان رقمی است که گرد شده است وسیستم زیانش را نشان میدهد ,حالا اگر بخواهیم همین را بررسی کنیم , یعنی از 8.1 سود و زیان را مجموعا حساب کنیم .می بینیم که رقمی که ما داشتیم 91 سود بوده است, 673 - یعنی مقدار589 زیان داشتیم و این را اگه باز بخواهیم در سود و زیان ناخالص نگاه کنیم , اینجا هم همان رقم 582 را به عنوان زیان نشان میدهد.

در سری های بعدی برای محاسبه دقیق صورت سود و زیان در شرکت های پخش ما را همراهی کنید.

سیستم پیگیری ارتباط با مشتریان

ثبت روزانه ی پیگیری های مشتریان از جمله امکاناتی هستند که شرکت های پیش رو در حوزه ی فروش بدان نیاز دارند.ثبت به موقع پیگیری های هر فروشنده , مدیریت رخداد های روزانه توسط مدیر فروش و کارشناسان فروش تعیین اولویت های پیگیری و انتخاب روزانه انها از مسائلی هستند که فروشندگان باید داشته باشند.دسترسی به سوابق پیگیری , بازه ی زمانی پیگیری نحوه ی رسیدگی و پیگیری از ایتم هایی می باشند که در سیستم قابل گزارش گیری و ثبت است.ارتباط پیگیری فروش با فروش هر مشتری و عدم فروش انها از جمله امکانات مورد انتظار تیم های فروش مویرگی و شاهرگی می باشد.

سیستم پیگیری ارتباط با مشتریان

مسیربندی توزیع ویزیتورها

مسیربندی توزیع ویزیتورها

در نرم افزار یکپارچه پخش مویرگی تحت وب زرین مدیر یا سرپرست پخش و توزیع مویرگی می تواند با توجه به تراکم مشتریان پخش در یک منطقه خاصی علاوه بر منطقه بندی، مسیربندی مشتریان را نیزبرای ویزیتورها انجام دهد.منطقه بندی باعث توزیع بهینه نیروها در مناطق هدف برای فروش شرکت های توزیع مویرگی میشود.همینطور مسیربندی توزیع باعث مشخص تر شدن و شفاف ترشدن کار پخش وتوزیع مویرگی برای بازاریاب و شرکت پخش می شود. به این شکل بازاریاب در مسیرهای مشخص شده به ویزیت می پردازد.این کار باعث بهترانجام شدن کار بازاریابی و توزیع , جلوگیری از اتلاف وقت و تقسیم کار عالی,و اختصاص بهینه نیروها و منابع در حوزه ها و مناطق پخش و مشتریان می شود.

باتعریف رابطه ویزیتور و طرف حساب به ازای هر مشتری برای ویزیتور در نرم افزار, تعداد مشخصی ازمشتریان برای هر ویزیتور تعیین می شود و ویزیتور تنها دسترسی به مشخصات واطلاعات مسیروهمچنین میزان سفارشات و پرداخت ها و وعده ها و ... مشتریان مربوط به خود را دارد.وغیر از ان حق دسترسی به اطلاعات مسیرو مشخصات دیگر مشتریان مناطق و حوزه های دیگرتوزیع و پخش را نخواهد داشت.

با این راهکار نرم افزار پخش , مناطق مربوط به حوزه کار بازاریابان پخش با هم تداخل پیدا نمی کند , بازاریابان در حوزه های پخش یکدیگر وارد نمی شوند . تقسیم کار به خوبی صورت می گیردو از بی نظمی , هرج و مرج , اتلاف هزینه و وقت و نیرو جلوگیری می کند.وکارتوزیع و پخش به صورت منظم انجام می شود.