چالش شرکت های ایرانی در بازارهای ارزی

نرم افزار حسابداری ارزی

در شرکت هایی که تصمیم بر روانه کردن محصولات یا خدمات به بازارهای ارزی (خارجی) دارند, همیشه چند موضوع اصلی مطرح میباشد که توجه به این موضوعات بسیار ضروری و حیاتی است. موضوعات کار صادراتی و کار خارج از کشور , پیچیدگی های خاص خود را دارد و شرکت هایی که در این زمینه تجربه کمی دارند , معمولا با خوش بینی زیاد جلو می روند و دچار مسائل عدیده ای می شوند. به چندین موضوع و چالش که از نکات کلیدی هستند در این مقاله(نرم افزار حسابداری ارزی) اشاره می‌شود.

نرم افزار حسابداری ارزی ایران

معرفی چالش های ارزی

1

چالش اول

شرکت ها در بدو ورود به بازار ارزی باید تصمیم بگیرند که خود شعبه بزنند یا برندشان را به یک شرکت تجاری یا نماینده و کانال توزیع بسپارند, باید این سوال جواب داده شود تا شرکت ها استراتژی و جایگاه برند و راهی را که باید طی کند, مشخص کنند.

2

چالش دوم

چالش بعدی در زمینه فعالیت های ارزی این است که چگونه، پیش بینی فروش داشته باشیم و چگونه برای پیش بینی هایمان برنامه ریزی تولید و تامین داشته باشیم و چه کارهایی میشود کرد تا از تحقق پیش بینی هایمان در بازارهای ارز مطمئن باشیم.

3

چالش سوم

سوال بعدی این است که با چه ارزی محصول یا خدمتمان را ارائه بدیم, در کشورهایی که ارزهایی مانند دینار و درهم دارند تعیین ارز از لحاظ تصمیم گیری مالی بعدی بسیار حائز اهمیت است حتی اینکه در آن کشور دریافت و برگشت سرمایه از چه طریقی است, آیا سیستم بانکی و نرخ تبدیل محاسبه می شود.

4

چالش چهارم

چالش دیگر , درصد درگیری مجموعه قسمت صادرات است این چالش مزایا و معایب بسیاری دارد و شرکتی که به عنوان نمونه 70% معاملات آن بر اساس صادرات محاسبه می‌گردد در زمان مناسب و نفوذ خیلی سریع تر از رقبا وارد میشود و در زمان مشکلات دیپلماسی و مسائل کشور خارجی بیشترین آسیب را می بیند.

5

چالش پنجم

چالش بعدی SWOT یا همون بررسی نقاط قوت و ضعف به صورت داخل سازمانی و توجه به فرصت و تهدید به صورت برون سازمانی و میدانی می باشد.برای توضیحات تکمیلی چند نمونه از نقاط قوت و ضعف و فرصت و تهدید حضورتان ارایه میگردد.

محاسبه نرخ تسعیر در نرم افزار پخش مویرگی زرین

مثال قوت را میشود توان حجم تولید بالاتراز رقبا دانست و ظرفیت هایی که پشت در صادرات می‌توان آن را پر کرد. یک مثال برای ضعف میشود به آماده نبودن بسته بندی محصولات به صورت سه زبانه یا درج تاریخ میلادی یا قمری قابل قبول گمرک یا بهداشت کشور خارجی نام برد. از نمونه مثال های فرصت می توانیم به کمبود رقیب در بازار ارزی کشور مقصد به عنوان فرصت نگاه کرد یا عدم حرفه ای بودن رقبای محلی. باز هم می‌شود به کیفیت بهتر و بر اساس ذائقه ی مصرفی همانجا اسم برد که ممکن است کیفیت محصول ما را بیشتر از رقبا بپسندند. و همین طور فرصت هایی که قیمت پایین تر از رقبای خارجی دیگر در بازارهای ارزی که به قیمت واکنش سریع نشان می دهند نام برد. در مثال برای تهدید ها می تونیم به سایز نامناسب بازار ارزی اشاره کرد و همین طور به دید منفی به نسبت محصولات ایرانی در بعضی کشورها که این ها یک تهدید هستند, همینطور به عدم ارائه ی ضمانت کافی از طریق نماینده محلی به ما اشاره کرد. یک تهدید جدی هم عدم روابط دیپلماسی مناسب است که باعث تعطیلی مرزها و افزایش تعرفه ها و همین طور درخواست های قیمت گمرک و بهداشت کشور مقصد را به دنبال دارد, در حالی که شرکت ها در بازارهای داخلی خیلی از این موانع را ندارند. پس توجه به SWOT و چالش های بالا عملا استراتژی نفوذ و حمله و مراقبت از نام تجاری را در پی خواهد داشت.

ویژگی های یک نرم افزار ارزی خوب

یک نرم افزار پخش ارزی خوب در قسمت حسابداری باید بتواند دریافت چند ارز را همزمان ثبت کند حسابهای معین ارزی درستی ایجاد کند, نرم افزار ارزی خوب بایستی توانایی محاسبه دقیق نرخ تسعیر بالارفتن و پایین آمدن ارز را داشته باشدیک نرم افزار ارزی خوب توانایی محاسبه قیمت تمام شده کالاهایی که قسمت هایی را با دینار, درهم, دلار و قسمت هایی را با دلار یا تومان پرداخت شده است دارد و از همه مهمتر یک نرم افزار ارزی خوب نرم افزاری چند زبانه در حوزه پخش می باشد, زیرا احتمال همکاری اپراتوران, سرپرستان و مدیرانی که هر کدام با زبان خاصی با نرم افزار ارزی کار میکنند وجود دارد برای نمونه اپراتور در کشور امارات با زبان عربی با نرم افزار کار میکنند, خوب سرپرستانی در همان مجموعه هستند که برای ارتباط با مالها (بازارهای بزرگ) فروشگاه های زنجیره ای نیاز دارند گزارشاتی به زبان انگلیسی داشته باشند و مدیران بالاتر که در کارخانه تولیدی ایران قرار دارند نیاز به گزارشات و بررسی های دارند که به زبان فارسی است پس نرم افزار ارزی خوب نرم افزاری است که هم چند ارز و هم چند زبانه باشد

معرفی نرم افزار ارزی(چند زبانه) زرین

زرین ارایه دهنده سیستم حسابداری جامع پخش

نرم افزار حسابداری ارزی(چند زبانه)زرین

یکی از بهترین نرم افزارهای ارزی خوب یک نرم افزار مالی ارزی زرین است که هم یکپارچگی و هم چند زبانه بودن و هم چند ارز بودن و هم قابلیت کار با گوشی های هوشمندرا داراست و مدیران و صاحبان سرمایه و شرکا سازمان را با توجه به دقت و سرعت پردازش اطلاعات در خصوص تراز نامه ,سود و زیان خالص ,ناخالص,سود و زیان فاکتوری مطمئن می‌کند و این نرم افزار ارزی زرین راهگشای مدیرانی از مجموعه هایی است که می خواهند در راه صادرات کار کنند و برنامه های بلند مدت و شراکتهای موفقی داشته باشد زیرا این داده ها بسیار در جهت تحکیم تجارت ها,شراکتها و مناسبتهای تجاری کمک کننده هستند.

بسیار سپاسگذاریم که به توضیحات ما گوش دادید و مطالعه فرمودید امیدواریم در زمینه چالشهای پیش روی پخش ها و برند های صادراتی توضیحات کافی داده باشیم امیدواریم بتوانیم با تجربه دوستان دانشمند بنده در تیم زرین کمک رسان و همراهان در خور باشیم ما در خارج از ایران در کشورهای مختلف در حوزه های پخش مواد غذایی, پخش لبنیات و بستنی ,تجارت کاشی و سرامیک همگام با برند های مطرح کشور از جمله میهن, مانیزان, کاله, پگاه,مژده و بسیاری دیگر از بزرگان بوده ایم و از این اساتید و شرکتهای مطرح جهانی نیز تجربه ها و دانش های بسیاری اموخته ایم و در قالب نرم افزاری ارزی درست و دقیق به شما ارائه داده ایم و امیدواریم مقبول شما نیز قرار بگیرد.