TTMS صورت معاملات فصلی

TTMS

در شرکت های پخش و فروش مویرگی یکی از مسائل حسابداری مالیاتی ، آماده سازی و تهیه گزارش صورت معاملات فصلی TTMS است که سازمان در پایان هر فصل ( بهار ،تابستان ، پاییز ، زمستان ) تکمیل میکند .

TTMS در واقع یک نوع گزارش مالی است که افراد حقیقی و حقوقی و سازمان ها با دقت و جزییات بالا جهت ارائه به سازمان اموز مالیاتی کشور تنظیم و ارسال میکنند که عدم تهیه و ارسال آن موجب پرداخت جریمه نقدی و غیر نقدی میشوند .

تمامی بنگاه های اقتصادی طبق قانون 169 مالیاتی کشور باید گزارشات معاملات فصلی خود را در مدت زمان مشخص و مقرر در سامانه معاملات فصلی و الکترونیکی ارائه نمایند . تعیین میزان مالیاتی نهایی در اختیارات سازمان امور مالیاتی کشور است .

در صورتی که خریدار دارایی ، کالا و یا خدمات ، مکلف به ثبت و نام در سیستم نظام مالیاتی نباشد و جز مصرف کنندگان و اشخاص حقیقی باشد ، طبق ماده 81 مکلف به پرداخت مالایات نباشند . نیازی به درج شماره اقتصادی در صورت معاملات نیست .

افرادی که مشمول پرداخت مالیات و ارسال گزارش معاملات فصلی طبق قوانین مالیاتی کشور هستند متشکل از اشخاص حقوقی ، اشخاص حقیقی و اصناف و صاحبان کسب و کارهای مشمول قوانین مالیاتی است .

تهیه و تنظیم TTMS صورت معاملات فصلی

در آماده سازی صورت معاملات فصلی TTMS یک سازمان یا یک فرد باید همه فاکتور های خرید و فروش و فعالیت های درآمدزا را درنظر بگیرید و طی گزارشی با کد اقتصادی منحصر به فرد سازمان و یا شخص با سازمان امورمالیاتی کشور ارسال کند . و مهلت زمانی تهیه TTMS ، 45 روز پس از پایان هر فصل می باشد .

TTMS صورت معاملات فصلی
صورت معاملات فصلی

شیوه ارسال صورت معاملات فصلی TTMS(سامانه صورت معاملات فصلی)

روش آنلاین : شما میتوانید وارد سامانه سازمان مالیاتی کشور شوید و اطلاعات معامله های انجام شده را با پر کردن فرم ها به صورت دستی اقدام نمایید .
روش آفلاین : قطعا پر کردن فرم ها به صورت آنلاین زمان بر است و امکان اشتباه وجود دارد ، نرم افزار پخش مویرگی زرین با افزونه نرم افزار صورت معاملات فصلی TTMS با استفاده اطلاعات خرید و فروش ثبت شده در نرم افزار حسابداری زرین به راحتی میتوانید فایل خروجی TTMS را آماده و تهیه کنید و فایل آماده شده را در نرم افزار TTMS سازمان مالیاتی کشور آپلود کنید و ارسال نمایید.

سامانه صورت معاملات فصلی الکترونیکی

سامانه غذا و دارو TTAC

سامانه غذا و دارو در تاریخ 15/12/1389 در شوری عالی اداری تصویب شد و سامانه ردیابی ، رهگیری و کنترل اصالت دارو < تیتک > از سال 92 عملیاتی شد ، هدف اصلی این سامانه ردیابی و رهگیری کالاهای سلامت مجور و ارز تخصیصی به آنها در زنجیره تامین است.

پورتال سازمان و غذا دارو با شفاف سازی فرآیند ها و جلوگیری از مراجعات غیر ضرور به سازمان و مبارزه با مفاسد اداری، یک بستر مناسب برای تجمیع اطلاعات به عنوان ستون اصلی تصمیم گیری ، مدیریت ، نظارت بر زنجیره تامین ، مدیریت کمبود دارو و تجهیزات پزشکی ، مدیریت مالی و جلوگیری از بین رفتن و سوء استفاده از حمایت های مالی و پرداخت هدفمند بیمه گر ها ، طراحی و پیاده سازی شده است .

همه فعالان پخش و توزیع محصولات سلامت حور دارویی و تجهیزات پزشکی ، اطلاعات خود را در سامانه تیتک ثبت کنند .

برای عضویت در سامانه تیتک به صفحه ttac.ir مراجعه فرمایید و طبق دستورالعمل مشخاصت شرکت فعال در حوزه سلامت خود را وارد و ثبت نمایید .

پس از اتمام کار تراکنش های خرید و فروش خود را در سامانه تیتک وارد میکنید و علاوه بر آن شما بایستی کد IRC ، GTIN و UID هر محصول سلامت را بدانید و ثبت این اطلاعات زمان بر است و همیشه بایستی روزانه در دو جای مختلف ثبت کنید علاوه در نرم افزار حسابداری در سامانه تیتک هم ثبت نمایید ، کاربر در این موارد بعضی اوقات دچار اشتباه خواهد شد و این موارد باعث بروز مسائلی در سامانه خواهد شد ، سازمان غذا و دارو برای راحتی کار یک سری متد های وب سرویس آمده و تعبیه کرده که نرم افزار پخش و فروش مویرگی زرین این موارد را پیاده سازی کرده است.

شما قادر خواهید بود با استفاده از سامانه TTAC زرین کار خود را آسان تر کنید ، و تمامی اطلاعات و تراکنش های مشتریان و کالا ها و خرید و فروش ها را با یک کلیک کردن به سامانه تیتک غذا و دارو ارسال نمایید ، هم دقت و سرعت بالاتری در امور ثبت در تیتک دارید و هم از لحاظ هزینه ای لازم نیست یک نفر به این کار مشغول شود و هزینه و زمان را برای صرف کارهای مهمتری در شرکت پخش دارویی خواهد شد.

نرم افزار سامانه TTAC

مختص شرکت های دارویی و سلامت محور طراحی شده است که با استفاده از GLN انبار مننحصر به فرود خود اطلاعات کالای سلامت محور همچون IRC ، GTIN و UIDرا وارد کند و این مرحله فقط یک بار الزامی است و برخلاف خود سامانه تیتک غذادارو هر بار با وارد کردن کالا بایستی کد IRC ، GTIN و UID را پیدا کنید و ثبت نمایید .

تمامی فاکتور های خرید ، فروش ، برگشت از فروش و برگشت از خرید به صورت انتخابی در کارتابل تبادل اطلاعات تیتک با یک کلیک انجام پذیر است و حتی میتوانید استعلام بگیرید که وضعیت ارسال ، نوع تبادل ، تاریخ ثبت رویداد ، تایید شده ، رد شده همراه با دلیل ، ارسال نشده و یا در صف پردازش به چه صورتی است .

خیلی از کارهای روزانه تیتک را بدون مراجعه به سامانه تیتک در نرم افزار سامانه تیتک زرین انجام دهید .