تلفن واحد فروش : ۰۲۱۶۶۱۷۲۰۹۶ | ۰۲۱۶۶۱۷۲۷۵۱ | تلفن مدیر فروش: ۰۹۱۲۴۷۵۲۱۶۴ | تلفن واحد پشتیبانی : ۰۲۱۷۷۶۱۵۳۵۵ | ۰۲۱۶۶۱۷۲۲۱۹| خط ویژه پشتیبانی (10 خط) : ۰۲۱۹۱۰۰۹۵۳۵

 

کدینگ پیش فرض زرین و امکانات آن

 

ماهیت حسابها

 

صدور سند افتتاحیه و اختتامیه

 

 

سطوح حسابها در حسابداری مالی زرین

 

ساختار درختی کدینگ زرین

 

جستجو در درختواره کدینگ زرین

 

ثبت و صدور اسناد مالی

 

ساختار درختی کدینگ زرین

زیر سیستم مالی زرین برای ملموس بودن تعاریف حسابها از درختواره ی کدینگ استفاده کرده که می تواند در دستیابی به دیدی جامع از سطوح مختلف و کدینگ های تعریف شده نقشی بسزا ایفا کند.در این ساختار امکان مشاهده سطوح پایین تر یا بالاتر و یا حسابهای هم سطح امکان پذیر است.

سطوح حسابها در حسابداری مالی زرین

 
 

 

 

نرم افزار زرین در حسابداری مالی از ۴ سطح اصلی  گروه / کل / معین و تفصیل بهره می برد و افزون بر این با داشتن ویژگی شناور بودن حسابها در سطح تفصیل عملاً محدودیت سطوح حسابداری را از میان برداشته است .

کدینگ پیش فرض زرین و امکانات آن

 

 کدینگ مالی زرین در صورت فعال بودن زیر سیستم حسابداری مالی به صورت پیش فرض در اختیار مجموعه قرار میگیرد.درصورتی که مجموعه یا شرکت پخش مورد نظر درخواست جایگزینی کدینگ مورد نظر خود را داشته باشد در نرم افزار زرین این امر با جایگزینی مجموعه کدینگ مورد نظر به راحتی امکان پذیر است .

 

جستجو در درختواره کدینگ زرین

برای دسترسی سریع به کدینگ حساب نرم افزار زرین از جستجوی سریع در درختوارههای حساب بهره مند است که در تصاویر زیر قابل مشاهده است که به دو صورت و با استفاده از نام حساب و یا کدینگ حساب قابلیت جستجو وجود دارد که علاوه بر یافتن حساب یا کدینگ مورد نظرسطوح بالاتر و یا پایین تر را نیز نمایان می کند


ماهیت حسابها

در سح کل از حسابهای تعریف شده امکان مشخص کردن ماهیت حسابهای وجود دارد,به عنوان مثال در صورتی که برای حسابی ماهیت فقط بدهکار انتخاب شود در حین ثبت و ویرایش اسناد, در صورتی که کل مورد نظر مانده بستانکار شود سیستم اجازه ثبت سند را نخواهد داد.

 

در پنل سمت چپ از فرم کدینگ حساب می توانید برای سطح حسابهای گروه تعیین کنید که این گروه حساب در ترازنامه و یا سود و زیان و یا هر دو بیاید یا خیر.


صدور سند افتتاحیه و اختتامیه

در روش دستی بعد از انتخاب سند حسابداری و واردشدن به فرم ثبت اسناد,پس از ثبت سند,امکان تبدیل سند صادر شده به سند افتتاحیه و یا اختتامیه امکان پذیر است.

 

 
 

در روش اتوماتیک کافی است در زیر سیستم مالی با انتخاب سند افتتاحیه/اختتامیهوارد فرم مربوطه شده و پس از انتخاب نوع سند و تاریخ سند,با زدن کلید صدور,سند افتتاحیه یا اختتامیه را صادر کنید.

ثبت و صدور اسناد مالی

در سیستم زرین برای ثبت و صدور اسناد مالی می توانید به دو روش اقدام کنید:

در ثبت و صدور اسناد به روش دستی , اپراتور مالی در صورت داشتن حق دسترسی می تواند ثبت و صدور اسناد مالی را انجام دهد.در ثبت سند مالی ,امکان ذخیره ی سند در سه حالت پیش نویس,موقت و دائم را دارید.در حالت پیش نویس سند امکان ذخیره شدن بدون تراز بودن را دارد.در حالت موقت سند باید تراز باشد و در صورتی که تراز نباشد اما تمایل به ذخیره سند داشته باشید,نرم افزار زرین این امکان را به شما می دهد که سند به صورت پیش نویس ذخیره شود.

در روش اتوماتیک صادر کننده سند,سایر بخشهای نرم افزارهستند.به عنوان مثال کارمندان و اپراتورهای خرید یا فروش اقدام به ثبت فاکتور کرده و نمی خواهید که در عملیات مالی تأثیر گذار باشند.برای این کار کافی است که اپراتورهای فروش,فاکتورهای روزانه خود را ثبت کنند و مسئول مالی یا اپراتورهای مالی با تبدیل اسناد اتوماتیک صادر شده به اسناد مالی,اسناد اتوماتیک به اسنادی در قالب اسناد مالی و حسابداری قرار خواهند گرفت.

نرم افزار زرین برای تسریع در ثبت سند,تکنیک هایی را قرار داده که از طریق صفحه کلید و یا کلیک راست ماوس قابل دسترسی هستند که می توان به کپی شرح از آرتیکل های دیگر,کپی ردیفی از همان سند,جابجایی مقدار بدهکار و بستانکار,تراز سند با آرتیکل جاری و... اشاره کرد.در زیر سیستم مالی زرین در حین ثبت یا ویرایش سند,دسترسی به اسناد قبلی یا بعدی به راحتی میسر است.

ویدیوهای آموزشی حسابداری مالی 

نرم افزار پخش مویرگی زرین

نرم افزار پخش مویرگی زرین