فروشگاه انلاین اینترنتی(تحت وب)

فروشگاه انلاین اینترنتی

در عرصه کسب و کار امروزی برای پیشبرد اهداف سازمانی نیاز به یک فروشگاه اینترنتی (وب سایت فروشگاه) هر روز بیشتر احساس خواهد شد . هر کسب وکار برای بودن در این بازارها و فضای اینترنتی لازم است جهت معرفی و فروش محصولات شرکت خود چنین ابزاری را داشته باشند .

شرکت نرم افزاری پخش و فروش مویرگی زرین برای کسب وکارهایی که قصد دارند در عرصه بازار های اینترنتی قدمی بر دارند یک ابزار به نام فروشگاه اینترنتی زرین در اختیار شان قرارخواهد داد که سیستم یکپارچه برای حسابداری و فروش سایت فراهم میکند که نیاز به برنامه نویسی و داشتن دانش فنی در مورد طراحی سایت را ندارند و فقط با داشتن این سیستم می توانند براحتی محصولات خود را بر روی سایت فروشگاهی قرار داده وبه فروش برسانند و در کنار فروش از امکانات حسابداری ، انبار داری ، و مالی این نرم افزار بهره مند شوند.

امکانات سیستم فروشگاه ساز زرین

  • دسته بندی و آلبوم بندی و کاتالوگ سازی محصولات از طریق سیستم حسابداری زرین
  • قیمت گذاری وویرایش قیمت از طریق اکسل و بار گذاری با یک کلیک بر روی سایت
  • تعریف کالاها و کاتالوگ محصولات
  • ارائه مشخصات کالا بررسی سایت
  • مدیریت سفارشات گرفته شده از فروشگاه اینترنتی
  • به روز رسانی موجودی انبار با یک کلیک
  • مشاهده مشتریان معرفی شده و جدید و ارشیو مشتریان از قبل ثبت شده
  • امکان پرتال مشتریان ، مشاهده معین مشتریان در نسخه پیشرفته تر
  • امکان تعریف و مدیریت کالاهای متغییر
  • طراحی اولیه سایت توسط تیم فنی زرین

در این مقاله می خواهیم مزایای فروشگاه اینترنتی را برای شرکت هایی که به صورت تازه کار و حرفه ای وارد و این صنعت می شوندتشریح کنیم.
اولین نکته وجود amazonدر دنیا و دیجی کالا در ایران برای همگان امروزه نام های آشناست ولی نکته اینجاست قرار هست که شرکت شما با هر اندازه و هر سابقه ای قرار هست که در این بازار بزرگ تجارتی سهمی را داشته باشد و فروشگاه اینترنتی زرین شما را در رسیدن به این ماموریت و هدف یاری میکند.

1

سادگی خرید و تجارت اینترنتی

مشتری شما می تواند در هر زمانی و هر مکانی در منزل و یا در سرکار سفارشات خود را به شما بدهد و خرید خود را ثبت کند و این موضوع که مشتری راضی باشد یکی از موارد پر اهمیت برای همه ی تجارت هاست.

2

سادگی در مقایسه محصولات و جستجوی همه منظوره کالاها

شما می توانید کمک کنید به مشتری تا راحت تر کالاهای شما,سبد های کالایی و همچنین قیمت های مختلف محصولات را مقایسه کند
قبل از خرید مشتری نظرات و مدل های مختلف موجود را میتواند مقایسه کند و تصمیم خرید راحت و پرتنوعی را می تواند تجربه کند.

3

دسترسی 24/7/365 آنلاین

دسترسی در 7روز هفته و 24 ساعت روز یکی از موارد مهمی است که مشتریان همیشه به دنبالش هستند و در دسترس بودن فروشگاه آنلاین شما در 365 روز سال مزیت مهم و رقابتی برای شرکت و سازمان شما است.

4

راحتی پرداخت و تسویه خرید

داشتن سامانه های پرداختی در بانک ها,کیف های پول(ارزهای دیجیتال),سامانه های پرداختی همچون زرین پال و ….وجود تنوع در شیوه پرداخت یکی از مهمترین عامل های ارتباط شرکت ها جهت تسویه آسان تر و مهتر می باشد.

معایب فروشگاه های اینترنتی که شرکت ها در این حوزه تلاش کنند.

کلاهبرداری آنلاین شاپ ها

تجربه نشان داده همیشه فروشگاه هایی با فریب مشتریان به دنبال سود بیش تر هستند که باید مشتریان در انتخاب این فروشگاه ها کمال دقت را داشته باشند,البته با پیشرفت درگاه های پرداخت و رمز دوم کارت ها در این موارد کمتر شده ولی بازهمامکان کلاهبرداری آنلاین به روشهای جدید وجود دارد.

نبود تعامل بین فروشنده و مشتری

در فضای تجارتی آنلاین گاها نبود چانه زنی های مستقیم بین فروشنده و خریدار یکی از ضعف های آنلاین شاپ ها است که البته با دادن کوپن های تخفیف کمی رفع میگردد ولی کماکان یکی از ضعف های این فروشگاه ها میباشد.

قابل لمس نبودن محصولات و خدمات

گاهی شما در فروشگاه آنلاین نمیتوانید کالا را پرو یا تست و یا در دست بگیرید,و این مساله برای تمامی تکنولوژی این حوزه وجود دارند البته تلاش در دنیاهای مجازی یا تورهای 360 درجه این مساله را تا حدودی برطرف کرده است,ولی باز این کمبود در فروش های آنلاین برای خریداران وجود دارد

ضعف در تدارکات ارسال و تاخبر در زمان پخش کالاها

باتوجه به کهنه بودن زیر ساخت های پستی و ارسالی گاهی ارسال کالاها برای سفارشات آنلاین فروشگاه ها با تاخبر همراه می شود که این مساله تجربه ی ناخوشایندی را برای مشتری ایجاد می کند و یکی از چالش های مهم فروشگاه آنلاین ایجاد سرعت در ارسال و دادن حس خوب به مشتریان است با ارتقای چهارچوب های ارسال سریع کالاها برای کاهش تاخیر در ارسال محصولات آنلاین سفارش داده شده.

نتیجه گیری:

کمبود ها و معایب فروشگاه اینترنتی باعث افت رشد نمی شود.هرفناوری جدیدی طرفداران و منتقدانی دارد مدیران شرکت ها با افزایش امنیت در زیرساخت های مناسب پخش کالا ها چالش های این حوزه را کمتر و فضای آنلاین کسب و کار برای کسب سود بیش تر فراهم نمایند و زرین و ابزارهای به روزش شما را در این مسیر یاری می کند و شما با کمترین درگیری میتوانید از این حوزه پرسود و جدید سود نمائید.

نمونه کارهای ما