نرم افزار جامع پخش مویرگی

بهترین نرم افزار پخش مویرگی

نرم افزار حسابداری پخش مویرگی زرین

شکل شماره ۱- نرم افزار پایه پخش مویرگی – زرین

جامعترین سیستم مدیریت توزیع و پخش مویرگی مخصوص شرکت های فروش و پخش مویرگی

شرکت نرم افزاری زرین پیشرو در ارائه خدمات نرم افزاری به شرکت های پخش و فروش مویرگی است, زرین تمامی نیازهای یک چرخه توزیع اعم از حسابداری و انبارداری پخش ,سفارش گیری ویزیتور و ردیابی و کنترل ناوگان توزیع را برآورده می کند.

ثبت سفارشات مشتری در نرم افزار جامع پخش مویرگی – زرین

ثبت سفارشات در نرم افزار جامع پخش مویرگی زرین به ۳ صورت در سیستم ثبت می شود که بعد از ارسال سفارش در قسمت مدیریت سفارشات (مدیریت فاکتور) قابل مشاهده و بررسی است.

نرم افزار سفارش گیری ویزیتور زرین

شکل شماره ۲- نرم افزار سفارش گیری موبایل – زرین

۱ – ثبت سفارش توسط ویزیتور

در این روش, ویزیتور از طریق نرم افزار سفارش گیری موبایل زرین اقدام به سفارش گیری کرده و سفارش مشتری را به شرکت پخش ارسال می کند,سفارشات ارسالی توسط ویزیتور بعد از تایید توسط مدیر فروش در قسمت مدیریت فاکتور قابل مشاهده است.

* استعلام انلاین اعتبار و ریز حساب مشتری
* ثبت فاکتور بر اساس تور ویزیت
* اخذ امضای دیجیتالی مشتری
* چاپ فاکتور لحظه ای نزد مشتری
* سفارش گیری از طریق کاتالوگ
* ارسال فاکتور انلاین و افلاین

ثبت سفارش در شرکت های پخش مویرگی گرم و سرد

شکل شماره ۳- سفارش گیری در نرم افزار پخش(پخش گرم)

۲ – ثبت سفارش توسط کاربر نرم افزار

کاربر سیستم می تواند از طریق نرم افزار اقدام به ثبت سفارش کرده و ریز سفارشات ثبت شده خود را در قسمت مدیریت فاکتور مشاهده کند. سفارشات هر کاربر بعدا به صورت جداگانه قابل رویت است.

* مشاهده قیمت تمام شده,کاردکس و اخرین قیمت فروش یا خرید کالا
* اعمال اتوماتیک قیمت کالا با توجه به شهرستان طرف حساب
* اعمال قیمت ویژه و تخفیف گروه کالایی به صورت اتوماتیک
* مشاهده آخرین وضعیت معین طرف حساب
* ثبت همزمان فاکتور خرید و فروش

۳ – ثبت سفارش توسط مشتری بصورت مستقیم

ین روش ثبت سفارش مستقیم توسط خود مشتری انجام می شود و ویزیتور از پروسه ی سفارش گیری حذف می شود. عمل سفارش گیری از طریق آپ سفارش گیری مشتری زرین که در اختیار مشتری است انجام می شود.

* دسترسی 24 ساعته مشتریان
* سفارش گیری در خلوت ترین تایم مشتری پخش
* ارتباط مستقیم مشتری با پخش
* حذف پورسانت بازاریاب
* تبلیغات مستقیم به مشتریان
* عدم وابستگی شرکت به ویزیتور
* معرفی محصولات جدید به همه مشتریان

سفارش گیری مشتری از شرکت پخش مویرگی

شکل شماره ۴- سفارش گیر مشتری – زرین

نرم افزار پخش مویرگی زرین

تایید سفارشات ارسالی در نرم افزار جامع پخش مویرگی – زرین

ارسال فاکتور موبایلی توسط ویزیتور

مرحله اول

ارسال فاکتورهای موبایلی ثبت شده توسط ویزیتور شرکت پخش به صورت تکی یا گروهی به مجوعه

ارسال انلاین و افلاین فاکتور فروش

مرحله دوم

ثبت فاکتورهای موبایلی به دو روش:
• به صورت آنلاین که نیاز به اینترنت دارد
• به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت

ویزیت مشتری شرکت پخش مویرگی

مرحله سوم

ویزیت مشتری با استفاده از بخش های:
• لیست کالا و اعلامیه های آن
• کاتالوگ تصویری محصولات

کالا و جوایز در شرکت های پخش مویرگی

مرحله چهارم

 دریافت آخرین تغییرات قیمت کالا,جوایز کالا,تخفیفات کالا,ارزش افزوده کالا و… توسط نرم افزار سفارشگیری زرین

حسابداری موزعین

مرحله پنجم

تایید یا عدم تایید فاکتور توسط اپراتورهای مستقر در مجموعه:

 

• در صورت عدم تایید فاکتور موبایلی, ضمن امکان ثبت دلایل رد فاکتور توسط کاربران سیستم,اطلاعیه ای برای ویزیتور که حاوی دلایل رد و مشخصات فاکتور ردی می باشد به ویزیتور ارسال می شود.

• در صورت تایید یک به یک یا گروهی فاکتورهای موبایلی ارسال شده,نرم افزار پخش مویرگی زرین ضمن تبدیل فاکتور به فاکتور سیستمی,اطلاعیه به کارشناس فروش و ویزیتور و تیم توزیع و انباردار صادر می کند.

 

سوالات متداول

نرم افزار حسابداری زرین با ارائه دفاتر استاندارد در قالب های سطوح استاندارد قابل گزارشگیری می باشد و دفاتر مالی و مالیاتی را از روی گزارشات تحریر نموده و حسابرسان جهت حسابرسی می توانند از این گزارشات مالیاتی استفاده نمایند.

بله حسابداری پیشرفته مالی زرین با ارائه به روز سامانه مودیان قابلیت انتخابی فاکتور های مشتریان را جهت ارسال به روی کار پوشه مالیاتی دارد

در طراحی کدینگ مالی زرین حسابرسان و حسابداران بسته به سلیقه و نیاز می توانند سطوح n سطحی را پیاده سازی نمایند و در سطوح کل,معین,تفصیل و تفصیل های شناور میتوانند شجره حسابداری مربوط به خود را طراحی نمایند.

بله امکان تعریف مراکز شناور در سطوح تفصیل و سطوح معین به صورت شناوری قابل تعریف است و با این ویژگی از تعریف های دوباره و چند باره حسابها جلوگیری می شود.

در نرم افزار پخش مویرگی زرین پس از دریافت فاکتورهای ارسالی توسط ویزیتور یا کارشناس فروش موارد زیر قابل مشاهده و بررسی است:

فرم مدیریت سفارشات شرکت های پخش

شکل شماره ۵ – فرم مدیریت سفارشات – زرین

*  مدت ویزیت
* مکان ثبت فاکتور
* زمان ثبت فاکتور
* زمان ارسال فاکتور
* مشتری های ویزیت نشده
* مشتری های ویزیت شده
* مقایسه فاکتور ارسالی و فاکتور تایید شده

امکانات دیگری جهت افزایش سرعت و دقت در مراحل سفارشگیری قرار داده شده که می توان به برخی از آنها اشاره کرد :

* رصد و رهگیری مراحل ثبت سفارش از مرحله ویزیت تا لحظه ی تحویل
* ثبت دریافت از مشتری توسط ویزیتور یا مامور توزیع

* امکان ثبت مشتری جدید توسط ویزیتور و ثبت محل آن به صورت اتوماتیک روی نقشه
* ثبت الگوی ویزیت و اولویت ویزیت در سیستم و ارسال اتوماتیک به ویزیتور

سیستم گزارش دهی نرم افزار پخش مویرگی زرین

سیستم پخش مویرگی

گزارشات مالی در نرم افزار جامع پخش مویرگی زرین

گزارشات مالی

در مجموعه گزارشات مالی نرم افزار زرین گزارش هایی طراحی شده است که امکان پیگیری و مشاهده انواع اسناد دریافتی, پرداختی و براتی وجود دارد.در قسمت گزارشات مالی نرم افزار پخش مویرگی زرین امکان محاسبه سود بر حسب فاکتور و یا طرف حساب و بر اساس فرمول های متفاوت (میانگین موزون,FIFO,شناسایی ویژه) وجود دارد, همچنین مشاهده و چاپ ترازنامه به صورت ترازT,دو ستونه و یا چهار ستونه امکان پذیر است.

گزارشات طرف حساب در نرم افزار فروش و پخش مویرگی زرین

گزارشات طرف حساب

گزارشات طرف حساب در نرم افزار پخش مویرگی زرین بصورتی در اختیار کاربر قرار داده شده است که کاربر سیستم می تواند گزارش هایی مانند معین طرف حساب , معین مالی کالایی , معین صندوق , معین بانک , موجودی بانک , دفتر کل , درصد ریسک , دفتر روزنامه , هزینه , درامد , اموال و سرمایه را مشاهده و چاپ کند.گزارشات مربوطه را می توان با بازه ی زمانی مختلف و سندهای مشخص فیلتر و مشاهده کرد.

گزارشات انبار در نرم افزار پخش مویرگی زرین

گزارشات انبار

در شرکت های پخش مویرگی یکی از چالش های مهم بحث انبارداری و داشتن اطلاعات دقیق از موجودی انبار است.نرم افزار پخش مویرگی زرین از طریق گزارشات متعدد و کاربردی مدیریت انبار های پخش را براحتی فراهم کرده است.چند نمونه از گزارشات انبار در سیستم زرین: کاردکس کالا وانبار,موجودی کالا و انبار,موجودی ریالی کالا و انبار,گزارش تردد کالا,گزراش گردش کالا,گزارش های خرید,برگشت از خرید,فروش,برگشت از فروش,گزارش مقایسه فروش

گزارش نموداری در نرم افزار پخش مویرگی زرین

گزارشات نموداری

گزارش های نموداری یکی از بهترین ابزارهای تحلیل عملکرد یک مجموعه پخش توسط مدیران آن مجموعه است. به کمک این نمودارها، مدیران شرکت های پخش می توانند ضمن مقایسه بخش های مختلف مجموعه ی خود، نقاط قوت و ضعف هر بخش را مشخص کنند.گزارش های این بخش از سیستم توزیع زرین شامل نمودار فروش بر حسب استان , شهرستان و یا منطقه توزیع , نمودار چک بر حسب اسناد دریافتی و پرداختی , نمودار هزینه , دارمد , سرمایه و اموال می باشد.

گزارشات مدیر فروش در نرم افزار پخش مویرگی زرین

گزارشات مدیر فروش

مدیر فروش شرکت های پخش مویرگی از طریق این قسمت از مجموعه گزارشات نرم افزار توزیع و پخش مویرگی زرین امکان گزارش گیری دقیق و مشاهده ریز عملکرد ویزیتورها را دارند.گزارش های این بخش شامل فروش کاربر و ویزیتور , جمع فروش کاربران و ویزیتورها , عملکرد کاربر و وزیتور , فروش هدف , مدیریت بازار و گزارش عدم فروش ویریتور می باشد.

گزارشات مدیریتی در نرم افزار جامع فروش و پخش مویرگی زرین

گزارشات مدیریتی

گزارشات مدیریتی در نرم افزار جامع پخش مویرگی زرین این امکان را به مدیران شرکت های پخش می دهد که نظارت دقیقی بر روی فروش و پخش ویزیتورها و روند توزیع کالا و خدمات داشته باشند.از مجموعه گزارشات این قسمت می توان به گزارشات خروجی فاکتور , تیم پخش , جمع کالای فاکتور , پیگیری وعده , وعده ی تسویه ی کالا , پیگری فروش , پیگری خروجی , تاخیرمشتریان , تابلوی قیمت , گزارش عدم فروش و روند ویزیت اشاره کرد.

نمونه گزارشات موجود در نرم افزار فروش و پخش مویرگی زرین

ویدیو گزارش مقایسه فروش در نرم افزار زرین

گزارش مقایسه فروش – گزارشات انبار

در مجموعه گزارشات انبار در سیستم زرین گزارشی با عنوان مقایسه فروش وجود دارد که مجموع فروش , برگشت از فروش و در نهایت خالص فروش هر کالا یا گروه کالایی را به مشتریان پخش محاسبه می کند.از طریق این گزارش می توان مجموع فروش هر ویزیتور یا کاربر را با مجموع برگشت از فروش او در یک بازه زمانی مشخص و یا با فیلتر کردن کالا و مشتری مقایسه کرد.در این گزارش در قسمت فروش و برگشت از فروش تعداد (جز , کل),تعداد فاکتور , درصد , تخفیفات و مقدار ریالی محاسبه و در نهایت خالص فروش نمایش داده می شود.

گزارش سود و زیان فاکتور – گزارشات مالی

در هر کسب و کاری محاسبه سود و زیان اهمیت فراوانی دارد چرا که تعیین دقیق سود به شما کمک می کند تا در مورد چگونگی قیمت گذاری محصولات ، تخفیفات ، جوایز، هدف گذاری و پورسانت ویزیتورها و… تصمیم گیری کنید و از سلامت مالی پخش مویرگی خود مطمئن باشید. فرمول کلی محاسبه سود فاکتور برابر است با جمع فروش کالا منهای قیمت تمام شده کالا.با توجه اهمیت موضوع نرم افزار تخصصی پخش مویرگی زرین قیمت تمام شده را به سه روش محاسبه می کند که انتخاب روش محاسبه برععهده کاربر سیستم است , در ادامه به توضیح آن  می پردازیم.

محاسبه سود فاکتور در نرم افزار حسابداری پخش مویرگی زرین

شکل شماره ۶ – فرم گزارش سود فاکتور

میانگین موزون

این روش که گاهی آن را روش میانگین نیز می نامند، مبتنی بر میانگین بهای تمام شده کالا (اول دوره، خرید و برگشت از فروش) در طی دوره می باشد. بر اساس این روش همه نوسانات قیمت تمام شده یک واحد کالا در طول دوره همواره میانگین می شود.میانگین موزون به طریقه زیر محاسبه می شود بهای تمام شده کالای آماده برای فروش طی دوره (موجودی کالای اول دوره بعلاوه خرید بعلاوه برگشت از فروش) تقسیم بر تعداد کالای آماده برای فروش طی دوره.کالایی را در نظر بگیرید. موجودی این کالا در انبار 10 عدد می باشد که به صورت زیر وارد انبار شده اند : 2 عدد موجودی اولیه کالا بوده و با فی 1200 ,  7 عدد با فی خرید 1200 و با احتساب هزینه فاکتور خرید مربوطه ، فی تمام شده 1300 و 1 عدد برگشت از فروش با فی 1250 , در فاکتور فروش 7 عدد را ثبت میکنیم با فی فروش 1300. سود فاکتور در این مثال به این شکل محاسبه می شود.

فرمول محاسبه قیمت تمام شده با روش میانگین موزون

روش FIFO ویژه

در این روش اولین ورودی به انبار اولین خروجی خواهد بود. در مثال فوق 2 عدد از موجودی اولیه با فی 1200 خارج خواهد شد و 5 عدد از فاکتور خرید با فی تمام شده 1300. سود فاکتور به شکل زیر محاسبه خواهد شد:

محاسبه ی سود فاکتور با روش fifo در سیستم زرین

تفاوت این نوع محاسبه سود با fifo معمولی در محاسبه فی برگشت از فروش می باشد. در مثال فوق در نظر بگیرید که از فاکتور فوق 6 عدد برگشت داده می شود. پس موجودی انبار کالا بعد از این فاکتور فروش و برگشت از فروش به این صورت می باشد.5 عدد با فی خرید 1300 , 1 عدد با فی برگشت از فروش 1250 و 6 عدد با فی برگشت از فروش که 5 عدد از فاکتور خرید و 1 عدد از موجودی اولیه می باشد. میانگین بهای این 6 عدد به این شکل است :

فرمول محاسبه قیمت تمام شده در برگشت از فروش
ریز سود فاکتور در نرم افزار تخصصی پخش مویرگی زرین

شکل شماره ۷ – فرم گزارش ریز سود کالا

روش شناسایی ویژه

در این روش ارزش واقعی هر واحد کالایی قابل شناسایی است. با توجه به نوسان قیمت کالا در ایران روش شناسایی ویژه روش مناسبی برای محاسبه سود فاکتور است. در این روش کالایی که در فروش ثبت می شود کاملا قابل شناسایی است و سود فاکتور دقیقتر محاسبه می شود.در نرم افزار پخش مویرگی زرین این قابلیت وجود دارد که برای هر ورودی کالا بچ نامبر مخصوص به کالا را نیز وارد نمود. به این شکل زمانی که فاکتور فروشی برای کالا ثبت می شود کاملا میتوان مشخص نمود که بهای تمام شده این کالا با بچ نامبر مخصوص به خود چه مبلغی می باشد.

مجموع گزارشات موجودی کالا و انبار

اطلاع از آخرین وضعیت انبار و انبارک هاو گردش کالا در آنها همواره از اطلاعات مورد نیازمجموعه های پخش مویرگی بوده و هست. می دانیم که کالا و موجودی کالا از عوامل موثر بر سود و زیان و ترازنامه نیز هستند که اهمیت این بخش را بیش از پیش نشان می دهد. نرم افزار زرین برای تسهیل در انبار داری و مدیریت گردش کالاها و گزارش گیری در هر لحظه زیر سیستم انبار داری و گزارشات انبار را ارائه کرده است.از امکانات متعدد این زیر بخش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

موجودی کالا در شرکت های پخش مویرگی

موجودی کالا

آگاهی از مانده کلی و تعدادی کالا با توجه به واحدهای کالا در این بخش از گزارشات انبار در دسترس است. مانده کالا بر حسب تعداد کالا در ورود و خروج و باتوجه به تاریخ محاسبه می گردد و بیان کننده موجودی فعلی کالا در سیستم است.در گزارش موجودی کالا موارد زیر ,برای بررسی هرچه دقیقتر و منسجم تر قرار داده شده است:

 

• مانده نهایی کالا های یک گروه خاص
• نمایش تفکیکی و ترکیبی کالاهای دارای موجودی,کالاهای بدون موجودی و کالاهای موجودی منفی
• موجودی کالا در بازه های زمانی مختلف
• دسترسی به ریز گردش کالاها
• مقایسه مانده کالاهای مختلف

کاردکس انبار در شرکت های پخش مویرگی

کاردکس انبار

همواره گردش کالا و کنترل ورودی و خروجی آن از اهمیت ویژه ی برخوردار بوده است اما بررسی در سطوح پایین تر و به صورت بخش به بخش زمانی میسر است که گردش کالا ها در انبار یا انبارک ها نیز جزء پارامترهای اساسی باشد.برای این امر نرم افزار پخش مویرگی زرین گزارشی را تحت عنوان کاردکس انبار ارائه داده که گردش کالا در انبار را نمایش می دهد.علاوه بر امکانات لازم این بخش افزونه هایی همچون موارد زیر گنجانده شده است:

• مشاهده تفکیکی و ترکیبی گردش کالا در انبارها
• امکان مقایسه گردش کالا در انبارهای مختلف
• مشاهده مانده و گردش کالا در بازه های زمانی مختلف
• مشاهده مانده و گردش کالا بر حسب پارت های ورود و خروج

کاردکس کالا در شرکت های پخش مویرگی

کاردکس کالا

یکی از مهمترین پارامترهای هر نرم افزار پخش مویرگی, کنترل و گزارشات کنترلی مربوط به کالا میباشد که ورود و خروج کالا را نمایش می دهد.در نرم افزار زرین این موضوع با گزارشهای مختلف و با توجه به هدف گزارش قابل مشاهده است . یکی از این گزارشات,گزارش کاردکس کالا می باشد که در آن علاوه بر امکان مشاهده نوع سند و فاکتور صادر کننده گردش کالا(موجودی اول دوره,خرید,فروش و…) و تغییرات لحظه ای کالا بر حسب تاریخ و سند(ورود یا خروج) امکاناتی دیگر همچون :

• مشاهده سند مرتبط
• کاربر ثبت کننده یا ویرایش کننده سند مربوطه
• تاریخ ورود یا خروج کالا
• قیمت ورود خروج کالا
• مانده نهایی کالا

موجودی ریالی انبار در شرکت های پخش مویرگی

موجودی ریالی انبار

مشاهده مانده ریالی کالا به تفکیک انبار و براساس قیمت خرید و همچنین قیمت تمام شده ی هر کالا در این بخش از نرم افزار زرین قابل مشاهده و ارزیابی است.برخی از امکانات این بخش شامل موارد زیر است:

• مقایسه انبارها و انبارک های مختلف
• دسترسی به ریز گردش انبار
• آخرین مانده تعدادی و ریالی انبارها

موجودی ریالی کالا در شرکت های پخش مویرگی

موجودی ریالی کالا

آگاهی از مانده ی کالاها بر حسب تعداد و مبلغ در حالت فعلی و یا در بازه های زمانی قبلی حائض اهمیت است.می دانیم عوامل متعددی در مانده ریالی کالا تاثیر گذار هستند از جمله:

• تعداد و فی کالا در اول دوره , خرید و برگشت از فروش
• تعداد و فی کالا در فروش و برگشت از خرید و ضایعات
• شیوه محاسبه بهای تمام شده کالا
• قیمت خرید کالا, قیمت تمام شده,جمع مبلغ مانده کالا
• مانده کالا بر اساس قیمت تمام شده با روشهای(شناسایی ویژه, FiFo ویژه و میانگین موزون)
• نمایش تفکیکی و ترکیبی کالاهای دارای موجودی,بدون موجودی یا موجودی منفی
• دسترسی به کاردکس و گردش کالا
• امکان مشاهده مانده ریالی هر کالا در تاریخ های مختلف

موجودی انبار در شرکت های پخش مویرگی

موجودی انبار

در نرم افزار پخش مویرگی زرین برای اطلاع از آخرین وضعیت مانده کالاها در انبار یا انبارک ها بخشی تحت عنوان موجودی انبار ارائه گردیده است.از مهم ترین ویژگی های این بخش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 

• مشاهده و مقایسه مانده کالا در انبارهای مختلف
• مانده نهایی کالاها با توجه به واحدهای آن(تعداد,تعداد در بسته و…)
• نمایش ترکیبی و تلفیقی کالاهای موجودی مثبت, بدون موجودی و موجودی منفی
• گزارش گیری در بازه های زمانی مختلف
• دسترسی به کاردکس کالا
• مقایسه مانده انبارهای مختلف